Mai Mami
Ha tehetném megmenteném a világot. Mivel erre nincs lehetőségem, az anyákat szeretném megmenteni a sok hülyeségtől, ami felesleges szorongást okoz életük talán legérzékenyebb időszakában. Az általam tapasztalat nehézségek, kétségek ihlették az epizódokat és azt a vágyat, hogy segítsek más kismamáknak eligazodni az új szerepükben, életükben.A podcast szakértői koncepciója: sallangmentesen, hitelesen és a megfelelő terjedelemben szeretném a legfontosabb és legvitatottabb témákat feldolgozni az általam legjobbnak gondolt szakemberekkel. Vendégeim nem csak szakterületükön jártasak, hanem legtöbbjük szülőként is inspiráló személyiség. A podcastban minden epizód egy-egy komplex témát dolgoz fel, mint pl. a szoptatási nehézségek, a hozzátáplálás megkezdése vagy az anyává válás pszichológiája. A formátumnak köszönhetően szeretném a szakértőket közelebb hozni az anyákhoz, akik így akár szoptatás- vagy a babakocsi tologatása közben is tágíthatják tudásukat. Bízom benne, hogy a műsor segít a kismamáknak és a fiatal anyáknak megtalálni saját válaszaikat, amellyel a családjuk számára is a legjobb döntéseket hozhatják. A műsorban szereplő szakemberek hisznek az ítélkezésmentes kommunikációban, és abban hogy nem csak egy helyes út van a kiegyensúlyozott család lét megteremtéséhez. Közösen dolgozunk azon hogy a tévhitek vagy az információhiány minél kevesebb kihívást állítson az anyaság korai szakaszában. *A műsorban elhangzó információk az általános tájékoztatás célját szolgálják, és nem képezhetik egyedi diagnózis vagy kezelési terv alapját. Amennyiben saját vagy gyermeked egészségi állapota indolkolja személyesen keresd fel az orvosodat.
Mai Mami
#27 A leggyakoribb gyermekkori betegségek, Dr. Pásztrai Rosa a Bethesda Gyermekkórház orvosa
"A nemzetközi ajánlások azt mondják, hogy nem szükséges a lázat csillapítani csak ha úgy ítéljük meg, hogy a gyereknek erre szüksége van. A lázcsillapítás a gyermek közérzetének javítására van. Nem előzi meg a betegséget, nem gyorsítja a betegség lefolyását és nem tudjuk vele a lázgörcsöt sem megelőzni."
Mi kerüljön az otthoni gyógyszeres dobozban?
Hogyan érdemes lázat csillapítani?
Mit tehetünk, hogy minél előbb megszűnjenek a hányós-hasmenéses vagy a náthás-köhögős tünetek?
Dr. Pásztrai Rosát kérdeztem az első években leggyakrabban előforduló betegségekről és azok kezelési módjáról.
A műsorban említett könyv itt érhető el:
https://semmelweis.hu/hirek/files/2020/04/Gyermekkori_betegsegek_e-book.pdf
Alkalmazás előtt mindig tájékozódjatok háziorvostól/ügyeletes orvostól/gyógyszerésztől a különböző gyógyszerek adagolásáról, összetételéről!