Mai Mami
Ha tehetném megmenteném a világot. Mivel erre nincs lehetőségem, az anyákat szeretném megmenteni a sok hülyeségtől, ami felesleges szorongást okoz életük talán legérzékenyebb időszakában. Az általam tapasztalat nehézségek, kétségek ihlették az epizódokat és azt a vágyat, hogy segítsek más kismamáknak eligazodni az új szerepükben, életükben.A podcast szakértői koncepciója: sallangmentesen, hitelesen és a megfelelő terjedelemben szeretném a legfontosabb és legvitatottabb témákat feldolgozni az általam legjobbnak gondolt szakemberekkel. Vendégeim nem csak szakterületükön jártasak, hanem legtöbbjük szülőként is inspiráló személyiség. A podcastban minden epizód egy-egy komplex témát dolgoz fel, mint pl. a szoptatási nehézségek, a hozzátáplálás megkezdése vagy az anyává válás pszichológiája. A formátumnak köszönhetően szeretném a szakértőket közelebb hozni az anyákhoz, akik így akár szoptatás- vagy a babakocsi tologatása közben is tágíthatják tudásukat. Bízom benne, hogy a műsor segít a kismamáknak és a fiatal anyáknak megtalálni saját válaszaikat, amellyel a családjuk számára is a legjobb döntéseket hozhatják. A műsorban szereplő szakemberek hisznek az ítélkezésmentes kommunikációban, és abban hogy nem csak egy helyes út van a kiegyensúlyozott család lét megteremtéséhez. Közösen dolgozunk azon hogy a tévhitek vagy az információhiány minél kevesebb kihívást állítson az anyaság korai szakaszában. *A műsorban elhangzó információk az általános tájékoztatás célját szolgálják, és nem képezhetik egyedi diagnózis vagy kezelési terv alapját. Amennyiben saját vagy gyermeked egészségi állapota indolkolja személyesen keresd fel az orvosodat.
Mai Mami
#35 A szenzorosságról és az autizmusról - Dr. Madarassy-Szücs Anna, gyermek- és ifjúságpszichiáter
"...egyre többet tudunk az autizmusról és elmozdultunk onnan, hogy ez egy ritka betegség oda, hogy ez egy nagyon gyakori idegrendszeri konstelláció.(...) A támogatás azt jelenti, hogy megpróbálom meglátni, hogy hol vannak az erősségeid, és arra alapozva kitalálni olyan módokat amivel Te könnyebben tudod ezt a pályát végigvinni."
A podcast vendége Dr.Madarassy-Szücs Anna a Vadaskert Gyermek- és Ifjúságpszichiátria Kórház orvosa, és olyan kérdésekre kapunk majd választ, hogy
Mi a fő különbség az autizmus és a szenzorosság között?
Melyek az autizmus korai jelei?
Kinek a kompetenciája az említett diagnózis felállítása?
Hogyan kell elképzelni azt a spektrumot amin belül az autizmust diagnosztizálják? Miért van egyre több autizmus gyanús kisgyerek? vagy, hogy
Mit kezdjenek a szülők ezzel a diagnózissal.
"Autizmus spektrum állapottal élni bármelyikünk tud, de amikor ez zavart okoz az életedben, akár az illeszkedés miatt, akár amiatt, hogy nincsenek jó eszközeid arra, hogy adaptív megközelítést kialakíts, ahhoz már kellünk orvosként."
"Az autizmussal kapcsolatban mérhetetlen és rugalmatlan sztereotípiákkal élünk, váltanunk kell, és el kell hinnünk, hogy a Föld kering a Nap körül."