Mai Mami
Ha tehetném megmenteném a világot. Mivel erre nincs lehetőségem, az anyákat szeretném megmenteni a sok hülyeségtől, ami felesleges szorongást okoz életük talán legérzékenyebb időszakában. Az általam tapasztalat nehézségek, kétségek ihlették az epizódokat és azt a vágyat, hogy segítsek más kismamáknak eligazodni az új szerepükben, életükben.A podcast szakértői koncepciója: sallangmentesen, hitelesen és a megfelelő terjedelemben szeretném a legfontosabb és legvitatottabb témákat feldolgozni az általam legjobbnak gondolt szakemberekkel. Vendégeim nem csak szakterületükön jártasak, hanem legtöbbjük szülőként is inspiráló személyiség. A podcastban minden epizód egy-egy komplex témát dolgoz fel, mint pl. a szoptatási nehézségek, a hozzátáplálás megkezdése vagy az anyává válás pszichológiája. A formátumnak köszönhetően szeretném a szakértőket közelebb hozni az anyákhoz, akik így akár szoptatás- vagy a babakocsi tologatása közben is tágíthatják tudásukat. Bízom benne, hogy a műsor segít a kismamáknak és a fiatal anyáknak megtalálni saját válaszaikat, amellyel a családjuk számára is a legjobb döntéseket hozhatják. A műsorban szereplő szakemberek hisznek az ítélkezésmentes kommunikációban, és abban hogy nem csak egy helyes út van a kiegyensúlyozott család lét megteremtéséhez. Közösen dolgozunk azon hogy a tévhitek vagy az információhiány minél kevesebb kihívást állítson az anyaság korai szakaszában. *A műsorban elhangzó információk az általános tájékoztatás célját szolgálják, és nem képezhetik egyedi diagnózis vagy kezelési terv alapját. Amennyiben saját vagy gyermeked egészségi állapota indolkolja személyesen keresd fel az orvosodat.
Mai Mami
#36 A gyerekkori fejfájásról - Dr. Kőnig Róbert, gyermeksebész
Az epizód vendégét sokaknak nem kell bemutatnom, hiszen a facebookon közel 50 ezres követőtáborral rendelkezik. Nem véletlenül, hiszen edukációs posztjaibol, praktikus tanácsaiból, bennfenntes kórházi történeiből mindannyian sokat tanulunk. dr. Kőnig Róbert gyermeksebésszel beszélgettem a gyermekkori fejfájásról.
Az adást a Reckitt Benckiser Kft. támogatta.
- Hány éves korban szokott először jelentkezni a fejfájás?
- Mennyire jellemző kisgyerekkorban?
- Van különbség fiúknál és lányoknál? Vagy életkor szerint?
- Vannak olyan életszakaszok, amikor gyakoribb a fejfájás?
- Melyek a leggyakoribb kiváltó okok?
- Milyen ártalmatlan okok szoktak a háttérben állni, amire a szülők nem gondolnak?
- Milyen gyakoriság számít rendszeres fejfájásnak?
- Mikor kell fejfájással orvoshoz fordulni? (itt feltételezzük, hogy társtünet nincs, csak fejfájás) - ha rosszabbodik? ha reggel jobban fáj? ha felébred a fájdalomra? ha nem hat a fájdalomcsillapító?
- Melyek azok a fejfájással együtt járó tünetek, amik
- azonnali orvosi ellátást
- mielőbbi kivizsgálást igényelnek?
- Miért okoz fejfájást a buszozás/autózás? Hogyan lehet megelőzni/kezelni? (a hányingert maximum csak említés szintjén mondjuk)
- A napszúrást hogyan lehet felismerni?
- Milyen életmódbeli tanácsokat adnál fejfájós gyerekek szüleinek?
- Milyen/mekkora szerepe van a táplálkozásnak a fejfájás kialakulásában?