Mai Mami
Ha tehetném megmenteném a világot. Mivel erre nincs lehetőségem, az anyákat szeretném megmenteni a sok hülyeségtől, ami felesleges szorongást okoz életük talán legérzékenyebb időszakában. Az általam tapasztalat nehézségek, kétségek ihlették az epizódokat és azt a vágyat, hogy segítsek más kismamáknak eligazodni az új szerepükben, életükben.A podcast szakértői koncepciója: sallangmentesen, hitelesen és a megfelelő terjedelemben szeretném a legfontosabb és legvitatottabb témákat feldolgozni az általam legjobbnak gondolt szakemberekkel. Vendégeim nem csak szakterületükön jártasak, hanem legtöbbjük szülőként is inspiráló személyiség. A podcastban minden epizód egy-egy komplex témát dolgoz fel, mint pl. a szoptatási nehézségek, a hozzátáplálás megkezdése vagy az anyává válás pszichológiája. A formátumnak köszönhetően szeretném a szakértőket közelebb hozni az anyákhoz, akik így akár szoptatás- vagy a babakocsi tologatása közben is tágíthatják tudásukat. Bízom benne, hogy a műsor segít a kismamáknak és a fiatal anyáknak megtalálni saját válaszaikat, amellyel a családjuk számára is a legjobb döntéseket hozhatják. A műsorban szereplő szakemberek hisznek az ítélkezésmentes kommunikációban, és abban hogy nem csak egy helyes út van a kiegyensúlyozott család lét megteremtéséhez. Közösen dolgozunk azon hogy a tévhitek vagy az információhiány minél kevesebb kihívást állítson az anyaság korai szakaszában. *A műsorban elhangzó információk az általános tájékoztatás célját szolgálják, és nem képezhetik egyedi diagnózis vagy kezelési terv alapját. Amennyiben saját vagy gyermeked egészségi állapota indolkolja személyesen keresd fel az orvosodat.
Mai Mami
#17 Bölcsi, ovi beszoktatás - Horváth Stefánia, a Mamakör pszichológusa
"Ha lassabban is megy az eleje, és van egy nehezebb beszoktatási periódus, nagyobb ellenállással, egy idő után alkalmazkodnak és megszokják, hogy van egy elválás és újra találkozás, és van egy várakozás ebben a részükről. Könnyebb azoknak a gyerekeknek, akik korábban - akár csecsemő korukban - is megtapasztalták ezt az élményt ha nem is hosszú időre. Mint ahogy az immunrendszerünknek is szüksége van arra, hogy kórokozókkal találkozzon, ha a gyereknek van egy ilyen tapasztalati élménye, hogy anya elmegy és visszajön, és ez újra ismételhető, akkor ezek a folyamatok később könnyebben mennek."
Hosszú távon káros következménye van az anya-gyerek kapcsolatra annak, ha gyerek túl korán kerül bölcsődébe?
Milyen jeleket fedezhetünk fel, ha a gyerekünk megérett arra, hogy intézménybe kerüljön?
Hogyan készíthetjük fel a kisgyermeket a közelgő változásra?
Hogyan segíthetünk neki leginkább a beszoktatás alatt?
Honnan ismerhetjük fel azt a nehéz helyzetet ha nem sikerül a beszoktatás vagy intézmény váltásra van szükség?
A 17. epizódban Horváth Stefániával a Mamakör pszichológusával a bölcsödébe, óvodába szoktatásról beszélgettünk. Stefi klinikai szakpszichológus, pszichodráma asszisztens és integrált szülő- csecsemő konzulens jelölt.
Szakmai tudását, és saját 3 gyerekével szerzett tapasztalatát felhasználva segíti a mai mamikat, hogy minél zökkenőmentesebb lehessen ez a változásokkal teli időszak.